pyssykylanuistelijat.com

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Kotilaituri Punnitukset Kilpailut 2020
Punnitukset 2020

Yöttömän yön uistelun 2020 tulokset.

Tulosta

Otsamon Erä järjesti Inarijärvellä Yöttömän Yön uistelun 18.-19.7.
Pääsarjaan ja mökkisarjaan osallistui venekuntia yhteensä noin 50.
Seuran mainetta parhaiten ylläpiti Juha-Matti Illikaisen venekunta miehistönään Petri Illikainen ja Aleksi Yliaska.
Nuoret miehet voittivat kilpailun kokonaissaaliillaan 4950 g. Kaloja puntarille toi yhteensä 9 venekuntaa.
Lämpimät onnittelut voittajille.

Tulokset:
Illikainen Juha-Matti  4,950
K
altiokumpu Eino 3,400
Soininen Erkki  2,390
Alhonen Pertti 2,290
Haaranen Ari  2,230
Mustonen Antti  2,030
Valkonen Tatu  1,790
Varanka Jaakko1,580
Ahonen Päivi  
0,910
alt

Viimeksi päivitetty 26.07.2020 10:39
 

Iltakisa II

Tulosta
  Euronics Uistelu       Taimen*3 Kuha *3 Saalis Yht.  
Sijoitus Nimi Vänkäri Hau/Ahv Taimen Kuha Suurin
1 Tenhunen Keijo Yliriesto Matias, Poikela Raimo, Holopainen Lauri 29,175         29,175  
2 Niemelä Timo Hämäläinen Tomi, Martin Jani 19,685         19,685  
3 Kumpula Pekka Mattanen Ari 12,190         12,190  
4 Nieminen Raimo Kiurujärvi Ari 9,155         9,155  
5 Moberg Jorma Ehrukainen Ossi, Wilman Ari 7,225         7,225  
6 Mikkola Antti Sassali Jari 5,495         5,495  
7 Vuojärvi Janne Vitikka Kaisa 3,640         3,640  
8 Lahdenperä Samu-Matti Junttila Juuso 2,620         2,620  
9 Siekkinen Vippis, Pärnanen 2,530         2,530  
10                  
                   
      91,715            
Viimeksi päivitetty 26.07.2020 09:52
 

Cup 2020

Tulosta
Sija Kippari Pyssykylän Uistelu Seuranmestaruus     Yht. 3parasta
1 Mattanen Ari 35 21     56 56
2 Siivola Juha 27 28     55 55
3 Neitola Tuomo 25 23     48 48
4 Tenhunen Keijo   35     35 35
5 Huttunen Pasi 31       31 31
6 Niemelä Timo   31     31 31
7 Kiurujärvi Ari   27     27 27
8 Jänkälä Jyrki   26     26 26
9 Mikkola Antti 26       26 26
10 Martin Esko   24     24 24
11 Kumpula Ossi   22     22 22
 

Seuranmestaruus 2020

Tulosta
  Kilp. Nro     Hauki Ahv Kg Taimen Kg Taimen *3 Suurin Kg Tulos Kg PysUis. Cup
Sijoitus Kippari Miehistö
1   Tenhunen Keijo Yliriesto Matias, Poikela Raimo 17,530       17,530 35
2   Niemelä Timo Maijala Marko, Kaisanlahti Hannu 11,665       11,665 31
3   Siivola Juha Siivola Lea, Kantola Jorma 8,965       8,965 28
4   Kiurujärvi Ari Nieminen Raimo 8,195       8,195 27
5   Jänkälä Jyrki Jänkälä Jari 7,220       7,220 26
6   Moberg Jorma Ehrukainen Ossi 5,440       5,440 25
7   Martin Esko Martin Aino 3,600       3,600 24
8   Neitola Tuomo Neitola Irma 2,950       2,950 23
9   Kumpula Ossi Leppänen Sonja, Peuna Virve 2,850       2,850 22
10   Mattanen Ari Kumpula Pekka 2,680       2,680 21
Viimeksi päivitetty 12.07.2020 09:27
 

Kunnanmestaruusuistelun tulokset 2020

Tulosta
Sijoitus
Kippari
Miehistö
Kg
1 Tenhunen Keijo Yliriesto Matias, Poikela Raimo 17,530
2 Niemelä Timo Maijala Marko, Kaisanlahti Hannu 11,665
3 Siivola Juha Siivola Lea, Kantola Jorma 8,965
4 Kiurujärvi Ari Nieminen Raimo 8,195
5 Jänkälä Jyrki Jänkälä Jari 7,220
6 Pietikäinen Pasi Pietikäinen Anne Marie 6,425
7 Mukku Timo Piironen Sanna, Piekkari Niko 5,975
8 Moberg Jorma Ehrukainen Ossi 5,440
9 Martin Esko Martin Aino 3,600
10 Vuojärvi Janne Piironen Petri 3,520
11 Neitola Tuomo Neitola Irma 2,950
12 Kumpula Ossi Leppänen Sonja, Peuna Virve 2,850
13 Kieloaho Jouko Kiurujärvi Markus 2,810
14 Mattanen Ari Kumpula Pekka 2,680
15 Matinmikko Pentti   1,112
16 Ollila P Liikala Esko 0,775
Viimeksi päivitetty 21.07.2020 22:18
 
Lisää artikkeleita...


Sivu 1 / 2